12 січня народилися дві видатних людини, про творчі звички яких йдеться в книжці «Щоденні ритуали: так працюють митці».
Сьогодні святкує своє 73-річчя Харукі Муракамі – японський письменник і перекладач, автор багатьох бестселерів, чиї роботи перекладені понад 50 мовами, в тому числі й українською. Вважається одним із найвагоміших представників літератури постмодернізму. Муракамі відомий українському читачу за такими творами, як «Танцюй, танцюй, танцюй», «Погоня за вiвцею», «Хронiка заводного птаха», «1Q84» у перекладі Івана Дзюба, а також «Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі» у перекладі Орести Забуранної.
Також у цей день, 12 січня 1926 року, народився Мортон Фельдман – американський композитор та педагог, представник течії мінімалізму в музиці. Фельдман походить з родини еврейських емігрантів – батько переїхав жити до США у 1910 році з Переяслава, а мати – у 1901 році з Бобруйська, тодішніх міст Російської імперії. Музичні роботи Фельдмана вирізняються надзвичайною тривалістю звучання. Наприклад, твір для скрипки та струнного квартету, написаний у 1985 році триває близько 2-х годин, композиція «Для Філіпа Гастона» – близько 4-х годин, а твір «Струнний квартет №2» триває понад 6 годин, без жодних перерв!
Чому Харукі Муракамі кардинально змінив устрій свого життя, коли став на шлях професійного письменника, та яку найціннішу пораду отримав Мортон Фельман для своєї творчості – дізнайтеся в українському перекладі книги про щоденні ритуали творчих людей “Daily Rituals: How Artists Work”.