Він був наймолодшим із семи дітей, п’ятеро з яких померли в ранньому віці. Перший музичний досвід отримав у трьохрічному віці, спостерігаючи за грою старшої сестри та намагаючись самостійно відтворювати мелодійні звуки на фортепіано. З чотирьох років його почав навчати музики батько, а в п’ятирічному віці він вже сам компонував музичні твори. З шести років разом із сестрою та батьком він давав концерти для європейської аристократії, подорожуючи містами Європи. В Римі, двічі відвідавши виконання твору італійського композитора Грегоріо Аллергі “Помилуй мене, Боже” в Сікстинській капеллі, зміг відтворити музику в нотах з пам’яті, створивши таким чином першу у світі нелегальну копію музичного твору, який на той час суворо охоронявся Ватиканом.
Композитор, один із найгеніальніших музикантів-віртуозів, людина з феноменальним музичним слухом та пам’яттю – Вольфганг Амадей Моцарт, народився 27 січня 1756 року, за 35 років непростого життя написав понад 600 творів, та залишив неперевершений слід в культурній спадщині людства.
Моцарт також любив танцювати, грати в більярд, дуже любив тварин, особливо птахів. Він мав канарку, солов’я, собаку та коня для верхової їзди. Моцарт був схильний до “туалетного” гумору, який проявлявся в його листах, а також в кількох розважальних творах.
Геній та неперевершений музикант жив в шаленому ритмі віденського життя. Намагаючись себе прогодувати, Моцарт давав велику кількість уроків музики, виступав з концертами та брав участь у світських заходах із міськими меценатами, щоб бути ближче до аристократичних кіл. Поміж заходами та відвідинами своєї коханої Констанції він використовував рештки свого часу, денного та нічного, для компонування нових творів.
В українському перекладі “Щоденні ритуали: так працюють митці” розповідається про творчі будні Моцарта та інших геніїв минулого та сьогодення.