«Домашні» відео

Чорно-білі та кольорові уривки з життя багатьох відомих творців, зокрема деяких із героїв книги «Щоденні ритуали: так працюють митці» — в унікальній колекції «домашніх» відео бібліотеки музею сучасного мистецтва MoMA.

У роботі, на відпочинку, у спілкуванні, у розвагах та роздумах, пустощах та веселощах постають перед камерою Анрі Матісс (11:09, 19:38), Гертруда Стайн з Еліс Токлас (11:58, 16:44), Пабло Пікассо (17:27), Ігор Стравінський (24:07), а також молодий Сальвадор Далі з дружиною Галою, Марсель Дюшан, Дієго Рівера, Піт Мондріан та інші, не менш цікаві та відомі творчі особистості довоєнного періоду.

Авторкою всіх стрічок, знятих з 1934-го по 1943-й роки в різних куточках світу — від Лондона до Мехіко, є меценатка та драматург Ґілберт В. Чепмен. Палка прихильниця мистецтва, відома також як Елізабет Фуллер і Бобсі Гудспід, вона багато подорожувала світом, ніколи не розлучаючись зі своєю кінокамерою. Завдяки її кадрам ми маємо змогу побачити людей, про яких ми так багато знаємо за їхніми творами, але так мало — якими вони були в житті.

Ще більше про життя творчих людей ви дізнаєтеся з українського перекладу збірки оповідань «Щоденні ритуали: так працюють митці», яку вже можна придбати на сайті видавництва «Саміт-книга».

Подібні статті

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.